Ticareti biliyoruz da, nedir bu e-ticaret?

Ticaret insan tarihi kadar eski bir meslektir. Belki de meslek serüvenleri arasından en eskilerden biridir diyebiliriz. Günümüzde her meslek tekonolojinin durdurulamaz tırmanışıyla şekil değiştirerek farklı bir forma dönüştü. Ticaret konvansiyonel yöntemlerle sonsuza dek devam edecek yegane sektör olsa da, dijital ortama aktarılarak hacmi genişledi, dolayısıyla erişilebilecek müşteri sayısı lokalden globa kadar yükseldi.

 

E-ticaret mantığının normal web sitesinden farkı nedir?

Tamamen satış odaklı bir yapı ile kodlandığından dolayı, tüm fonksiyonlarıyla siz ve müşteriniz arasında kolay bir ticaret akışı sunar. Ürünlerinizi kolaylıkla sisteme dahil eder, fiyatlandırabilir, kendi aralarında kategorize edebilir, kampanyalar oluşturabilirsiniz. İstatistiksel bir şekilde talep gören ürünleri takip edebildiğiniz için, çok satan ürünlerin stoklama konusunda dikkatli olabilmenizi, az satan ürünleri ön plana çıkartabilmenizi sağlar. Zaman kavramını mesai saatlerine hapsetmez. 7/24 satış yapabilirsiniz. Mekan kavramında da aynı olumlu etkiyi alabilirsiniz. Ürünlerinizi sadece ikamet ettiğiniz şehirde değil, ülke genelinde hatta dünya genelinde pazara sunabilirsiniz.

 

Avantajlarını temel hatları ile maddelendirmek gerekirse...

⦁ Kolay yönetim paneli

⦁ Tek tuşla anında tekli/çoklu ürün yükleme

⦁ Tüm bankalara +9 taksit imkanı

⦁ Kargo takibi

⦁ Tüm mobil cihazlara uyumlu

⦁ Özel tasarım

⦁ Modüler sistem

⦁ N11, gittigidiyor, pazar yerlerine entegrasyon

⦁ Tek sayfada kolay ödeme ⦁ 128bit SSL güvenliği

İşinizi büyütmek ve profesyonel bir işleyişe dönüştürmek isterseniz, Craft Idea ekibi sizinle çalışmak için sabırsızlanıyor :)